У РНБО України попередили про ризики інформаційних маніпуляцій у висвітленні "міграційної кризи" в Білорусі

Інтерфакс-Україна

"Міграційна криза" в Білорусі супроводжується скоординованою російсько-білоруською інформаційною кампанією, інформує Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України.

Як повідомляється на сайті РНБО, серед основних елементів маніпулятивної кампанії можна відзначити домінування в інформаційному просторі російсько-білоруської точки зору; велику кількість білоруських представників державних і лояльних владі ЗМІ, які в режимі нон-стоп перебувають на місці подій; поширення відеороликів у соцмережах, що професійно зняті та відображають білоруську позицію; використання теми постраждалих жінок і дітей; поширення інформації про наявність на кордоні з боку Польщі бази НАТО з багатотисячним контингентом.

Також у центрі назвали маніпуляцією використання в повідомленнях замість терміна "мігрант" терміна "біженець"; фокусування уваги в повідомленнях на "байдужості європейських чиновників і жорстокості польських правоохоронців", а також позиціонування України як основного транзитера нелегальних мігрантів до країн ЄС.

"Центр протидії дезінформації при РНБО України звертає увагу, що масовані дезінформаційні кампанії почасти передують реальним провокаціям і диверсіям. Просимо журналістів та громадян перевіряти повідомлення та не поширювати інформацію, що містить ознаки дезінформації, – надмірна сенсаційність, сумнівність джерел, відсутність посилань на першоджерело тощо", - йдеться в повідомленні.