РФ несе відповідальність за злочини “Групи Вагнера”, – резолюція Європарламенту

UA|TV

Влада Російської Федерації несе відповідальність за злочини, скоєні російськими найманцями із "Групи Вагнера". Резолюцію щодо порушення прав людини ПВК "Вагнер" ухвалили депутати Європейського парламенту.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт Європарламенту.

Згідно з повідомленням, за ухвалення документа проголосували 585 депутатів, 40 були проти, 43 – утрималися.

"Група Вагнера", як і інші найманці у сфері безпеки, мають сприйматися як тіньові організації російської держави", – наголошується у резолюції.

У документі йдеться про те, що "Група Вагнера" бере участь у багатьох світових конфліктах, зокрема в Україні, в Сирії, Судані, Мозамбіку, Лівії, Центральноафриканській Республіці та Венесуелі.

Зважаючи на злочини цього угрупування, депутати привітали заяву верховного представника Євросоюзу щодо обов’язкового ухвалення цільових санкцій ЄС проти осіб та установ, пов’язаних із "Групою Вагнера", а також проти осіб та організацій, що працюють з ними.

Європарламент закликає всі країни, що користуються "послугами" "Групи Вагнера" або пов’язаних з нею організацій, перервати будь-які зв’язки із цією ПВК та її працівниками.

Нагадаємо, повноцінні висновки щодо операції із затримання російських найманців ПВК “Вагнер” можна буде робити після завершення розслідувань за трьома напрямами. Про це сказав представник президента України у Конституційному суді Федір Веніславський.

Читайте також: Розслідування “Вагнергейту” опубліковано – що далі? Інтерв’ю з Володимиром Фесенком