27 мігрантів потонули при спробі перетнути Ла-Манш

Український Дощ

27 людей потонули у четвер, 25 листопада, намагаючись перетнути протоку Ла-Манш. Як повідомили у МВС Франції, першими сигнал лиха подали рибалки, які виявили тіла мігрантів у воді близько двох годин дня. Влада оголосила про затримання п'яти підозрюваних, які можуть бути причетні до контрабанди людей та спроб нелегально перетнути кордон.

Французька та британська влади провели спільну рятувальну операцію. У ній були задіяні як судна, так і вертольоти. Врятувати вдалося двох людей. Трагедія, що сталася у водах між Францією та Великобританією, — найбільша за останні роки.

Мігранти часто нелегально перетинають Ла-Манш: з початку року, згідно з офіційними даними, не менше 25 тисяч осіб спробували дістатися британських берегів водою. В останні три місяці кількість спроб подвоїлася, зазначила французька влада.

У відповідь на трагедію в Лондоні заявили, що готові працювати разом із Парижем і мають намір не допустити нових трагедій.

Великобританія може посилити міграційне законодавство, а також запровадити довічний термін для «провідників», які організовують нелегальний перетин кордону.

Український Дощ писав раніше про міграційну кризу: Лукашенко виступив з новими звинуваченнями на адресу ЄС та Німеччини.