Суд у Тбілісі залишив у в’язниці людей, які допомагали Саакашвілі повернутися до Грузії

UNN

Тбіліський міський суд у Грузії 10 січня залишив під вартою на час слідства обвинувачених у справі про незаконний перетин кордону колишнім президентом країни Міхеїлом Саакашвілі, повідомляє грузинська служба Радіо Свобода “Ехо Кавказу” із посиланням на агентство “Новини-Грузія”, передає УНН.

Деталі

За даними прокуратури, Саакашвілі таємно прибув до порту Поті з України на поромі, який перевозив трейлер із молочними продуктами. Декілька днів він перебував на заході Грузії, а потім вирушив до Тбілісі, де був затриманий на квартирі водія трейлера Елґуджі Цомая.

Також слідство притягло до відповідальності у справі про незаконний перетин кордону ще трьох людей — напарника власника трейлера, а також двох працівників митниці у Поті.

Офіційно звинувачення у незаконному перетині кордону Саакашвілі висунули 20 жовтня. Справи причетних до справи чотирьох людей — Елґуджі Цомая, Георгія Наріманідзе, Зураба та Шалви Цоцорія, були виділені в окреме провадження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Грузії прихильники Саакашвілі оголосили про створення “груп непокори” та початок протестів

Їх звинуватили в “приховуванні тяжкого злочину” і взяли під варту до закінчення слідства. Крім того, Цомая висунули ще одне звинувачення — за допомогу у перетині кордону.

Додамо

На процесі 28 грудня 2021 року обвинувачені визнали свою провину. Як зазначають опозиційні телеканали, адвокати та сім’ї підсудних розраховували на пом’якшення вироку в обмін на визнання ними своєї провини. Проте, за словами прокурора Левана Вепхвадзе, про жодну процесуальну угоду не йшлося і затриманим ніхто нічого не обіцяв.