Глава МЗС Німеччини наполягає на участі Європи у переговорах із РФ

UNN

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок наголосила на згуртованості країн ЄС у питаннях врегулювання конфлікту з Росією. Про це у понеділок, 10 січня, після переговорів з міністром закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо, заявила Бербок під час першого візиту до Риму на посту глави МЗС Німеччини, передає УНН із посиланням на DW.

Цитата

“Найважливішим інструментом, який є у нас, європейців, є наша єдність”, — заявила вона.

Деталі

Бербок зазначила, що члени ЄС майже щодня звіряють свої позиції щодо важливих питань, наприклад, на консультаціях міністрів закордонних справ. Перед вильотом до Риму Бербок назвала Італію союзницею, разом з якою Німеччина може брати на себе відповідальність у Європі, зокрема, в екологічних перетвореннях економіки, подоланні пандемії та створенні європейської системи прийому біженців, що гарантує гуманність та порядок на зовнішніх кордонах ЄС.

Бербок закликала повернутися до “нормандського формату”

В опублікованому в той же день інтерв’ю італійській газеті La Stampa Бербок, коментуючи консультації США і РФ, що відбуваються в Женеві, заявила про необхідність включення до переговорного процесу Європи. “Ясно те, що рішення про безпеку в Європі не буде ухвалено без Європи. Єдиний шлях до виходу з кризи веде через діалог”, — заявила вона.

Тому вона разом із французьким колегою Жан-Івом Ле Дріаном вживає зусиль для повернення до переговорів про врегулювання цього конфлікту в “нормандському форматі”, додала Бербок. Остання зустріч “нормандської четвірки” на найвищому рівні відбулася у 2019 році в Парижі. Водночас, Бербок заявила про можливість “запровадження ефективних заходів” на європейському рівні у разі використання Росією енергоресурсів як зброя або її агресії щодо України.

Переговори Заходу із Росією

У понеділок, 10 січня, у Женеві відбуваються двосторонні переговори представників США та Росії Уенді Шерман та Сергія Рябкова щодо проблем стратегічної стабільності. Напередодні заступник держсекретаря США та заступник міністра закордонних справ РФ провели попередні консультації, які тривали дві години. За словами офіційного представника Держдепартаменту США Неда Прайса, у ході зустрічі Шерман “наголосила на прихильності Сполучених Штатів до міжнародних принципів суверенітету, територіальної цілісності та свободи суверенних держав обирати свої власні союзи”. При цьому йшлося про Україну та її прагнення вступити до НАТО.

Ще через два дні — вперше з кінця 2019 року — відбудеться засідання Ради НАТО — Росія у Брюсселі, а на 14 січня намічені консультації у Відні на зустрічі Постійної ради Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). 9 січня відбулася попередня частина переговорів із США з питань безпеки.

Влада РФ, яка стягує останні місяці війська і військову техніку до кордону з Україною, категорично заперечує плани військової операції на українській території і в свою чергу звинувачує Захід у озброєнні України та проведенні навчань біля російських кордонів. Вони вимагають гарантій безпеки, що юридично зобов’язують, зокрема, відмови НАТО від подальшого розширення на схід і від прийому України до складу альянсу. Своєю чергою, США заявили, що не дозволять нікому “зачинити двері” НАТО для будь-якої країни.