У Росії розповіли, скільки літаків знадобилося для перекидання "миротворців" до Казахстану

ТСН

Росія для перекидання своїх військових у складі так званої "миротворчої місії" ОДКБ до Казахстану сформувала повітряне угруповання з понад 70 літаків Іл-76 та п'яти Ан-124.

Про це повідомляються на сайті Міноборони РФ.

Уточнюється, що в "операції" залучено десятки літаків Іл-76 та п'ять Ан-124, які "цілодобово перекидають підрозділи російського контингенту миротворчих сил ОДКБ до Казахстану". Також залучено літаки військово-транспортної авіації РФ, котрі "оперативно перекидають" до країни військові контингенти інших країн з ОДКБ (окрім РФ, Білорусі, Вірменії, Таджикистану й Киргизстану).

"До складу російських миротворчих сил входять підрозділи 45-ї окремої бригади спецназу ВДВ, 98-ї повітряно-десантної дивізії і 31-ї окремої бригади ВДВ. Усі військовослужбовці російського контингенту пройшли спеціальну підготовку й мають реальний бойовий досвід", – кажуть в Міноборони РФ.

У російському відомстві кажуть, що основними завданнями військових є "охорона важливих державних, військових та соціально-значущих об'єктів" у країні.

Нагадаємо, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що "миротворчу місію ОДКБ успішно завершено" і за два дні, від 13 січня, з країни розпочнеться поетапне виведення іноземних військових.

Читайте також:

Путін заявив про "майданні технології" в Казахстані

Токаєв назвав кількість військових, яких перекинули країни ОДКБ до Казахстану для придушення протестів

У Казахстані джазмена з Киргизстану видали за терориста (відео)

Вбиті діти, російські війська і реакція світу: до яких наслідків призвели масові протести в Казахстані