Новим прем’єром Казахстану став Аліхан Смаїлов

Букви

Відповідна заява з’явилась на сайті президента. Раніше його кандидатуру на засіданні парламенту висунув сам Токаєв. Депутати підтримали його пропозицію.

Відповідно до конституції, президент Казахстану після консультацій із фракціями політичних партій, представлених у мажилісі, вносить на розгляд цієї палати кандидатуру прем’єр-міністра для отримання згоди на його призначення.

Глави фракцій, у тому числі фракції “Нур Отан”, та представник депутатської групи Асамблеї народу Казахстану висловилися на підтримку його кандидатури.

Спікер мажилісу Нурлан Нігматулін оголосив, що кандидатуру Смаїлова підтримали всі 89 депутатів, які брали участь у голосуванні.

Аліхан Смаїлов подякував депутатам за довіру і заявив, що уряд буде реалізовувати макроекономічну програму, зробить кроки для приборкання інфляції.

Довідка. 49-річний Смаїлов у різні роки був міністром фінансів, помічником президента, керівником національного холдингу “Казагро”, головою республіканського агентства зі статистики та заступником прем’єр-міністра Казахстану. Нагадаємо, Токаєв анонсував вивід військ ОДКБ з Казахстану.

Нагадаємо, Вашингтон вимагає пояснень від влади Казахстану щодо необхідності залучення військ ОДКБ для придушення заворушень внутрішнього характеру.

Військам дали пряму вказівку стріляти по мітингувальниках. Тоді Токаєв заявив, що віддав наказ відкривати вогонь на ураження без попередження, оскільки їм “довелося мати справу з озброєними та підготовленими бандитами, як місцевими, так іноземними”.

Раніше у місті Талдикорган протестувальники знесли встановлений там пам’ятник експрезиденту Нурсултану Назарбаєву.

5 січня президент Касим-Жомарт Токаєв підписав указ про запровадження надзвичайного стану в Мангістауській області та місті Алмати з 00:30 5 січня до 00:00 19 січня 2022 року.

Пізніше президент Казахстану звернувся до ОДКБ по допомогу з придушенням протестів. Протестувальників він назвав “бандитами” та “терористами”, котрі пройшли “серйозну підготовку за кордоном”, а ситуацію у Казахстані – “зовнішньою загрозою”.

У відповідь на звернення Токаєва, у Раді Організації Договору з колективної безпеки (ОДКБ) погодились надіслати до Казахстану російські війська та війська партнерів Кремля для придушення протестних виступів.

Повідомляється про те, що у Казахстані за період протестів правоохоронці затримали 5,8 тисячі осіб. Серед них – багато іноземців.