70 років на престолі: все, що відомо про святкування ювілею правління Єлизавети II

Elle

Палац обіцяє «пишність та церемонії»

6 лютого королева Єлизавета II стане першим британським монархом, який відзначатиме 70-річчя свого правління. У Сполученому Королівстві святкові заходи відбуватимуться протягом року. Один із них відзначатимуть навесні, з 12 по 15 травня — тоді представлять 90-хвилинне шоу, в якому візьмуть участь сотні музикантів, 500 коней і 1000 артистів. Інші важливі святкові заходи планують на літо. Детальну програму опублікували на сайті королівської сім’ї.

Instagram: @theroyalfamily

З нагоди ювілею в країні введуть чотириденні вихідні з 2 по 5 червня.

Літнє святкування розпочнуть із щорічного параду Trooping the Colour. У ньому візьмуть участь понад 1 400 солдатів, 200 коней та 400 музикантів. Тоді ж запалять маяки в 1500 містах і селах Великої Британії, зокрема на Нормандських островах, острові Мен і в заморських територіях країни.

3 червня в соборі Святого Павла організують службу подяки за правління королеви. Наступного дня в Букінгемському палаці відбудеться вечірка за участю світових музикантів.

Instagram: @theroyalfamily

5 червня жителів країни запрошують на Великий ювілейний обід. Захід проводитимуть на території всієї Великої Британії, і на нього зареєструвалося вже понад 1400 людей. Цього дня також відбудеться Платинова ювілейна театралізована вистава.

Крім чотириденних вихідних, Букінгемський палац оголосив конкурс Platinum Pudding на створення десерту. У ньому можуть взяти участь жителі Великої Британії, яким виповнилося 8 років. Згодом 5 фіналістів приготують пудинг для експертного журі.

У липні в Букінгемському палаці, Віндзорському замку та офіційній резиденції британських монархів у Шотландії Голірудгауз королівський двір організує три експозиції. Вони будуть присвячені сходженню королеви на престол, коронації та ювілею.

Instagram: @theroyalfamily

Зауважимо, поки невідомо, які заходи відвідає Єлизавета II. Восени вона певний час провела в шпиталі, пізніше лікарі радили їй більше відпочивати.