КНДР вдруге за тиждень запустила балістичну ракету: вона досягла десятикратної швидкості звуку

Новини.LIVE

Військові КНДР 11 січня здійснили успішне випробування гіперзвукової ракети. Запуск балістичної ракети підтвердили в Об’єднаному комітеті начальників штабів Південної Кореї (JCS).

Про це повідомляє агентство Yonhap.

Читайте також: Між військовими на кордоні Вірменії та Азербайджану виникла стрілянина: є постраждалі та загиблий

Запуск військовими КНДР балістичної ракети

У JCS заявили, що Північна Корея запустила ракету зі своєї провінції Джаганг у Східне море. Повідомляється, що ракета пройшла понад 700 км, піднявшись на максимальну висоту 60 км. При цьому вона промчала зі швидкістю, що в 10 разів перевищує швидкість звуку.

Згідно з оцінками JCS, вона продемонструвала кращі показники порівняно з балістичною ракетою, запущеною 5 січня.

Експерти зі свого боку зауважили, що десятикратна швидкість звуку (10 Махів) не є визначальним елементом для класифікації гіперзвукових ракет, адже звичайні ракети середньої дальності зазвичай літають зі швидкістю від 9 до 10 Махів, розганяючись після старту.

Водночас у JCS розцінюють запуски балістичних ракет Північною Кореєю режимом "явним" порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН. Південнокорейські військові також закликали КНДР негайно припинити запуск ракет.

Що відомо про попередній запуск КНДР гіперзвукової ракети

5 січня Північна Корея випустила невідомий снаряд у бік своїх східних вод. Це, за інформацією Міноборони Японії, найімовірніше, була ракета.