Сьогодні у Брюсселі відбудеться засідання Ради Росія-НАТО: говоритимуть про Україну

UNN

У середу, 12 січня, у штаб-квартирі НАТО відбудеться засідання Ради Росія-НАТО. Предметом обговорень стане ситуація з безпекою у Європі, зокрема поблизу України, пише УНН.

Цитата

"Рада-НАТО збереться сьогодні, щоб обговорити питання, пов'язані з європейською безпекою, особливо ситуацію в Україні та навколо неї", — повідомляє пресслужба Альянсу.

Деталі

Сама зустріч, відповідно до поширеного порядку денного, стартує о 10:00 за місцевим часом (11:00 за Києвом).

О 13:30 за Брюсселем (14:30 за Києвом) планують провести пресконференцію генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга за підсумками засідання.

Додамо

Напередодні заступник держсекретаря США Венді Шерман проінформувалаПівнічноатлантичну раду щодо дискусії з Росією у Женеві.

У США зазначили, що політика відкритих дверей НАТО не стане предметом обговорення з Росією на засіданні ради.

Контекст

17 грудня Росія надіслала США та НАТО пропозиції щодо безпеки у Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. До вимог Москви належать: заборона вступу України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках та припинення військових навчань поблизу її кордонів.

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду Росія-НАТО та по лінії ОБСЄ. Але Москва має зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні “пропозиції” Росії, і такий діалог має відбуватися у консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.

Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель вважає абсурдними умови, за яких так звані гарантії безпеки, яких вимагає Росія, обговорювали б без Європи. Боррель також заявив, що будь-яка дискусія щодо України в межах діалогу з безпеки з Росією потребує присутності Києва за столом переговорів.

Зі свого боку Київ заявив про своє бажання брати участь у консультаціях.

Зокрема, напередодні зустрічі делегацій з РФ та США глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що “гарантії безпеки” Путіна щодо сфери впливу є неправомірними.

10 січня в Женеві відбулися російсько-американські переговори щодо "гарантій безпеки", яких вимагає РФ. Зустріч провели перед засіданням Ради НАТО-Росія, запланованим на 12 січня.