Байден вперше назвав штурм Капітолію "державним переворотом"

АСПІ

Діючий президент США Джо Байден вважає заворушення в Капітолії, які відбувалися рік тому у Вашингтоні, спробою державного перевороту. Ще тиждень тому, у річницю інциденту, глава Білого дому називав його "озброєним повстанням".

Жорстока банда, яку підтримував і надихав колишній президент Дональд Трамп, 6 січня 2021 року прагнула за допомогою насильства отримати те, що втратив 45-ий глава держави у ході голосування на виборах, - заявив Байден під час виступу в Атланті, інформує Інтерфакс-Україна.

"Саме тому ми зібралися тут сьогодні. Для того, щоб виступити проти сил в Америці, які цінують владу вище за принципи, сил, які вчинили спробу перевороту, перевороту проти законно вираженої волі американського народу, посіявши сумніви, вигадуючи обвинувачення у фальсифікації і намагаючись вкрасти у народу вибори 2020 року", - сказав американський президент. За його словами, тоді була спроба "нав'язати волю банди, відкинути вільні та справедливі вибори і, вперше в американській історії, зупинити мирний перехід влади".

ASPI news інформувало, що одна з колишніх прессекретарок Дональда Трампа Стефані Грішем написала книгу "Зараз я відповім на ваші питання: що я бачила в Білому домі Трампа". У ній вона розповіла про екстравагантну поведінку колишнього лідера та його любов до диктаторів. Також ми писали, що Джейкоб Ченслі, відомий як "шаман" або "вікинг", який приймав участь у штурмі Капітолія в капелюсі з рогами, захотів дати свідчення проти Трампа в ході слухань щодо його імпічменту.