ООН просить світову спільноту зібрати 4,4 млрд євро для Афганістану

iViche

За даними організації, з 39 мільйонів жителів країни невідкладної допомоги потребують 22 мільйони людей

ФОТО: spiegel.de

Щоб запобігти гуманітарній катастрофі у захопленому талібами Афганістані, необхідні 4,4 млрд євро. Про це заявив заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс, виступаючи у Женеві у вівторок, 11 січня, повідомляє DW.

За словами Гріффітса, з 39 мільйонів жителів Афганістану невідкладної допомоги потребують 22 мільйони людей. Зокрема, експерти вважають, що у 2022 році з недоїданням зіткнуться 4,7 млн жителів країни.

ООН закликає світову спільноту надати Афганістану негайну допомогу: серед іншого, зібрані кошти підуть на прискорення будівництва тимчасового житла та забезпечення доступу до питної води, а також на боротьбу із хворобами та голодом.

Також знадобляться близько 550 млн євро для утримання 5,7 млн ​​афганців, які втекли до сусідніх держав. Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді попередив про загрозу розпаду Ісламської Республіки та появу масових потоків біженців, які можуть виплеснутися за межі регіону.

Читати також: Таліби запропонували 40 тисячам жителів Кабула попрацювати за їжу

Як заявили в Агентстві Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID), влада США виділить понад 300 млн доларів на постачання населенню Афганістану продовольства та на підтримку в галузі охорони здоров’я. Раніше, у грудні 2021 року, Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила рішення про постачання до Афганістану гуманітарної допомоги за умови, що вона не потрапить до рук представників «Талібану», які захопили владу в країні.