Протести у Казахстані: Токаєв вирішив скасувати режим НП у трьох областях

UNN

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв вирішив скасувати режим надзвичайного стану (НП) в трьох областях, який був введений через протести в країні. Про це пишеУННз посиланням на казахське телеграфне агентство.

Цитата

“Скасувати з 7.00 13 січня 2022 року надзвичайний стан у межах Західно-Казахстанської області, запроваджений указом президента Республіки Казахстан від 5 січня 2022 року № 740 “Про запровадження надзвичайного стану в Західно-Казахстанській області”, — йдеться в указі Токаєва.

Деталі

Також повідомляється, що двома іншими указами він скасував режим НП у Павлодарській та Північно-Казахстанській областях.

Що було раніше

Протести у Казахстані спалахнули після того, як 1 січня вдвічі зросли ціни на автомобільний газ: із 60 тенге до 120 за літр.

У ніч на 5 січня через масовий характер мітингів президент Казахстану ввів в Алма-Аті, Алматинській та Мангістауській областях надзвичайний стан.

Зранку 5 січня Токаєв відправив уряд Казахстану у відставку. Він також доручив запровадити тимчасове державне регулювання цін на скраплений газ, а також бензин та дизель.

Крім того, повідомляли, що Нурсултан Назарбаєв на фоні протестів іде у відставку.

Проте протести не вщухли.

У п’ятницю, 7 січня Токаєв заявив, що наказав силовикам відкривати вогонь на поразку по учасникам протестів без попередження.