ОДКБ сьогодні має схвалити план виведення «миротворців» з Казахстану

Укрінформ

Про це передає Укрінформ із посиланням на Інтерфакс.

Зустріч проведуть в онлайн-режимі. Таку інформацію оприлюднив Володимир Занейтдінов, речник Організації договору про колективну безпеку. Він уточнив, що президент Касим-Жомарт Токаєв хоче завершити "миротворчу місію" ОДКБ у Казахстані з 13 січня 2022 року. Він звернувся з таким проханням до Ніколи Пашиняна – вірменського прем'єра, який очолює Раду колективної безпеки організації. В ОДКБ вже підготували проєкт відповідного рішення. Наразі документ передали на затвердження лідерам держав-членів.

Раніше Токаєв пояснив, що "миротворчий контингент" з країни виводитимуть у кілька етапів. Політик сподівається, що на це піде щонайбільше 10 днів. Він заявив, що ситуація у Казахстані стабілізувалася.

Як повідомляв Укрінформ, мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися у Казахстані 2 січня у Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході країни). Вони переросли в масові протести, попри те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено про зниження цін на газ.

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників до Казахстану.

У найбільшому місті Казахстану Алмати, де тривають масові акції протесту, загинули щонайменше 30 людей.

Заступниця міністра охорони здоров'я Ажар Ґініят повідомила, що понад 1 000 людей постраждали внаслідок масових протестів у Казахстані, близько 400 було госпіталізовано.

На всій території Казахстану запроваджено режим надзвичайного стану.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив 7 січня, що в Алмати ситуація стабілізувалася, проте терористи продовжують завдавати збитків державі та приватному майну, тому він наказав відкривати вогонь на ураження без попередження.