Журналіста заарештували на 10 діб за питання до президента, опубліковане в соцмережі

НОВА

Журналіста з Кокшетау (Казахстан) заарештували на 10 діб за питання Токаєва. Суд вважає допис в соцмережі таким, що провокує порушення правопорядку в країні. Свій допис шеф-редактор служби новин інформаційного агентства «Кокшетау Азія» Нуржан Баймулдін адресував президенту Казахстану. Він запитав: - Чому Касим-Жомарт Токаєв повідомив про свої плани утворити новий склад уряду на засіданні ОДКБ? Чому не можна було про це спочатку повідомити громадянам? Чи тепер потрібно все погоджувати з ОДКБ? І де Назарбаєв?

Після цього журналіста було запрошено на допит у поліцію в середу, повідомляє сайт агентства. Пізно ввечері Баймулдін повідомив на своїй сторінці у Facebook, що отримав 10 діб арешту.

«10 діб арешту за питання Токаєва. Чекаю конвой 23 години ночі, з 12 години дня, без їжі, води, і речей. Голодний. Обманом запросив опер, представившись заступником начальника поліції. Понад три години тримали без адвоката. В дільниці три рази в протокол вносили нові питання, щоб мене на чомусь упіймати. Слідчий кудись йшов і приходив із новими питаннями, які десь узгоджували», - написав він, додавши, що в поліції у нього погіршилося самопочуття, піднялася температура.

«У поліції стало погано (до цього були нездужання) викликали швидку. Температура 38, ГРВІ, підозри на коронавірус. Але суддя посміялася з мого сигнального листа виписаного фельдшером. І заявила, якби вину визнали, був би штраф», - також написав Баймулдін.

Як повідомляє видання 716.kz з посиланням на інформацію з департаменту поліції Акмолінської області, суд визнав його винним за статтею 478 КоАП Казахстану ("Дії, що провокують порушення правопорядку в умовах надзвичайного стану ") яка передбаччає стегнення штрафу в розмірі сорока місячних розрахункових показників або адміністративний арешт на строк до тридцяти діб.