Через поведінку Росії на газовому ринку Європи існує сильна напруженість, – МЕА

UA|TV

Глава Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль звинуватив Росію в енергетичній кризі в Європі. РФ може збільшити постачання газу, щонайменше, на третину від нинішнього рівня, але вона тримає спотові продажі обмеженими.

Про це повідомляє UA з посиланням на Bloomberg.

За даними МЕА, поставки російського газу в Європу скоротилися на 25% в четвертому кварталі 2021 року в порівнянні з минулим роком і знизилися на 22% в порівнянні з допандемічним рівнем.

"Через поведінку Росії на європейському газовому ринку існує сильна напруженість... поточний дефіцит в сховищах в Європейському Союзі в значній мірі пов'язаний з" Газпромом", – сказав Біроль.

На його думку, РФ обмежує поставки газу в Європу, в той час як інші постачальники, такі як Норвегія, Алжир і Азербайджан нарощують їх.

"Сховища газу в ЄС заповнені тільки на 51% в порівнянні з приблизно 70% зазвичай. "Газпром" відповідає за половину дефіциту запасів в Європі, сказав Біроль.

Нагадаємо, генеральний директор ТОВ “Нафтогазбудінформатика” Леонід Уніговський заявив про те, що Росія може короткочасно зупинити подачу газу до Європи як шантаж, але транзит все одно доведеться відновити, виходячи з економічних інтересів.

Читайте також: “Північний потік-2” – терміни запуску та загрози Україні: “5 вопросов” із експертом Геннадієм Рябцевим