Парламент за 22 години так і не висловив довіру новому уряду Чехії

UA.NEWS

Палата депутатів парламенту Чехії зробила перерву в засіданні, на якому депутати повинні висловити довіру новому уряду на чолі з Петром Фіалою. Народні обранці не покидали будівлю парламенту протягом 22 годин.

Про це повідомляє Radio Prague International.

"Засідання про винесення вотуму довіри новому коаліційному уряду прем'єра Петра Фіали після тривалих дебатів продовжиться о 18:00 у четвер, 13 січня. Вранці про перерву на підставі згоди всіх парламентських фракцій і прохання опозиційного руху "Свобода і пряма демократія" - SPD про надання перерви для наради даної фракції повідомила спікер Палати Маркета Пекарова-Адамова", - пише ЗМІ.

Дебати про винесення вотуму довіри Кабінету Міністрів тривали 20,5 годин, з урахуванням перерви на обід народні обранці не покидали будівлю парламенту протягом 22 годин.

Перед голосуванням про вотум довіри уряду SPD вимагатиме пояснень з приводу фінансування руху STAN, який входить в правлячу коаліцію. Депутати "свободи і прямої демократії" за підтримки депутатів руху ANO ініціювали скликання позачергового засідання з цього питання на ранок 13 січня.

Нагадаємо, на тлі загрози вторгнення РФ в Україну Чехія планує посилити співпрацю з Україною у військовій сфері і вже координує з партнерами по НАТО свої кроки щодо запобігання новій російській агресії.