Влада Казахстану має відпустити свавільно затриманих журналістів і активістів, — заява Amnesty International

Детектор медіа

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International оприлюднила заяву із закликами до влади Казахстану. Серед них — звільнення затриманих активістів і журналістів, повага до прав людини, надання інформації про цивільних жертв, повноцінне відновлення зв'язку. Окремо в заяві висловлена стурбованість щодо зниклих безвісти та умовами утримання затриманих.
Зокрема, у заяві йдеться, що влада Казахстану повинна звільнити журналістів/ок та активістів/ок, яких за останні півтора тижні свавільно затримали за висвітлення масових протестів, а також надати інформацію про всі затримання, пов’язані з протестами, і забезпечити дотримання прав людини.

Читайте також: У Казахстані журналіста заарештували на 10 діб за допис у соцмережі із питаннями до президента

Інша вимога — негайне звільнення з-під варти людей, які не вчинили міжнародно визнаних злочинів і яких затримали зокрема за порушення «невиправдано обмежувального» законодавства Казахстану про масові збори. Amnesty International пише, що МВС Казахстану повідомило про арешт 10 тисяч осіб і понад 400 порушених кримінальних справ,Читати все за адресою:https://zz.detector.media/community/texts/184713/2022-01-13-vlada-kazakhstanu-maie-vidpustyty-svavilno-zatrymanykh-zhurnalistiv-i-aktyvistiv-zayava-amnesty-international/