Дочка Назарбаєва поспівчувала сім’ям загиблих через протести: її соцмережі заблокували

Букви

Відповідний допис вона оприлюднила у Facebook. “З важким серцем переживаю трагічні події у нашій країні. Бракує слів, щоб висловити біль та жаль через жертв і загиблих людей. Висловлюю щирі співчуття сім’ям усіх загиблих. Нехай цей жорстокий урок для всіх нас стане останнім у нашій історії. Це неправильно, коли люди гинуть у мирний час”, – написала Алія Назарбаєва.

Вона також подякувала за моральну підтримку своєму батькові в цей момент.

Допис дочки Назарбаєва було опубліковано сьогодні зранку, проте зараз, станом 17.00 за Києвом, він уже недоступний.

Крім того, недоступна навіть сама сторінка Алії Назарбаєвої у соцмережі. Та сама історія і з акаунтом в Instagram. Під час масових заворушень у Казахстані, багато ЗМІ писали про те, що сім’я Назарбаєвих покинула країну. Речник першого президента РК Нурсултана Назарбаєва Айдос Укібай це спростував.

За його словами, Назарбаєв перебуває в столиці Казахстану і тримає зв’язок із главою держави Касим-Жомартом Токаєвим.

У Казахстані з 2 січня розпочалися масові протести через підвищення вартості палива у 2 – 2,5 раза. Протести через ціни переросли в антирежимні.

В Алмати (Казахстан), де вночі з 5 на 6 січня почалася антитерористична операція, військові заблокували велику кількість протестувальників на головній міській площі. Очевидці та поліція говорять про інтенсивну стрілянину та десятки жертв.

В Алмати (Казахстан) вночі з 5 на 6 січня почалася антитерористична операція, військові заблокували велику кількість протестувальників на головній міській площі. Очевидці та поліція говорять про інтенсивну стрілянину та десятки жертв. Нагадаємо, Токаєв анонсував вивід військ ОДКБ з Казахстану.

Нагадаємо, Вашингтон вимагає пояснень від влади Казахстану щодо необхідності залучення військ ОДКБ для придушення заворушень внутрішнього характеру.

Військам дали пряму вказівку стріляти по мітингувальниках. Тоді Токаєв заявив, що віддав наказ відкривати вогонь на ураження без попередження, оскільки їм “довелося мати справу з озброєними та підготовленими бандитами, як місцевими, так іноземними”.

Раніше у місті Талдикорган протестувальники знесли встановлений там пам’ятник експрезиденту Нурсултану Назарбаєву.

5 січня президент Касим-Жомарт Токаєв підписав указ про запровадження надзвичайного стану в Мангістауській області та місті Алмати з 00:30 5 січня до 00:00 19 січня 2022 року.

Пізніше президент Казахстану звернувся до ОДКБ по допомогу з придушенням протестів. Протестувальників він назвав “бандитами” та “терористами”, котрі пройшли “серйозну підготовку за кордоном”, а ситуацію у Казахстані – “зовнішньою загрозою”.

У відповідь на звернення Токаєва, у Раді Організації Договору з колективної безпеки (ОДКБ) погодились надіслати до Казахстану російські війська та війська партнерів Кремля для придушення протестних виступів.

Повідомляється про те, що у Казахстані за період протестів правоохоронці затримали 5,8 тисячі осіб. Серед них – багато іноземців.