Данія звинуватила Росію, Китай та Іран у шпигунській загрозі

UNN

Данія попередила про зростаючу загрозу шпигунства з боку Росії, Китаю, Ірану та інших країн, у тому числі в арктичному регіоні, де світові держави борються за ресурси та морські шляхи. Про це пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Данська служба безпеки та розвідки заявила, що були численні спроби шпигунства за Данією, чия активна глобальна роль допомогла зробити її привабливою мішенню: "Активна міжнародна роль Данії, члена НАТО, відкритість її суспільства та високий рівень технічних знань зробили її привабливою мішенню для діяльності зовнішньої розвідки".

Цитата

"В останні роки зросла загроза діяльності іноземних розвідок щодо Данії, Гренландії та Фарерських островів", - заявив у доповіді глава контррозвідки Данської служби безпеки та розвідки Андерс Хенріксен.

Гренландія та Фарерські острови є суверенними територіями Королівства Данії, а також членами форуму Арктичної ради. Копенгаген займається більшістю їхніх закордонних справ та питань безпеки.

У звіті згадується інцидент 2019 року з підробленим листом, нібито надісланим міністром закордонних справ Гренландії сенатору США, в якому йшлося про те, що референдум про незалежність "не за горами".

"Вельми ймовірно, що лист був сфабрикований і поширений в Інтернеті російськими агентами впливу, які хотіли створити плутанину та можливий конфлікт між Данією, США та Гренландією", - йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Данії заарештовано главу служби військової розвідки