В Міноборони Росії розповіли, коли виведуть з Казахстану «миротворців» ОДКБ

UA.NEWS

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу повідомив, що виведення сил країн Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) із Казахстану завершиться 19 січня. Процес виведення військовослужбовців розпочався 13 січня.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Затвердили рішення про поетапне виведення (військових) та передачу об'єктів під охорону Казахстану», — заявив Шойгу на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.

Сергій Шойгу додав, що процес повернення миротворців розпочнеться сьогодні, 13 січня. Завтра на 14 літаках будуть вивезені з Казахстану «миротворці» Вірменії, Таджикистану, Білорусі.

«Киргизькі колеги виходять – з урахуванням того, що вони поряд, – своїм ходом. Далі, протягом п'яти днів, по мірі передачі об'єктів здійснюватиметься виведення і миротворчих сил, що залишилися», — сказав міністр оборони РФ.

Путін, у свою чергу, заявив, що контингент ОДКБ виконав своє завдання в Казахстані, для «російських миротворців» настав час повертатися додому.

Раніше повідомлялося, що поетапне виведення сил ОДКБ з Казахстану здійснюватиметься, починаючи з 13 січня поточного року, протягом 10 днів.

Раніше повідомлялося, що Організація договору про колективну безпеку виводить війська з Казахстану. Президент країни Касим-Жомарт Токаєв заявив, що основну місію успішно завершено.

"Миротворці" ОДКБ заявили, що готуються залишити Казахстан. Разом з Міноборони вони розробляють план із передачі об'єктів, що охороняються, правоохоронним органам республіки.

Сьогодні процедура організованого висновку контингенту Організації Договору про колективну безпеку з території Казахстану офіційно розпочалася.