У Польщі стався масштабний витік військових даних

Громадське радіо

У Польщі відбувся масштабний витік даних з Війська Польського.

Про це повідомляє польське видання Onet Wiadomosci.

Зазначається, що у мережу просочилась ресурсна база польських військових — від інформації про гвинти і біноклі до інформації щодо протитанкових ракет і винищувачів F-16. Деякі відомості надзвичайно цінні для іноземних спецслужб. Йдеться про витік 1 мільйона 757 тисяч 390 різних записів щодо ресурсів польської армії. Зазначається, що з цих даних можна оцінити детальний стан забезпечення польської армії, а також про нестачу обладнання. З перепису можна визначити, наприклад, яка техніка не працює чи чого не вистачає польській армії.

Витік даних міг статися 9 січня. За даними джерел видання, витік відстежив військовий Національний центр безпеки кіберпростору, який поінформував про це військові служби.

З посиланням на слова інформатора, видання повідомляє, що базу вже завантажили користувачі з понад десятка країн, зокрема з Росії та Китаю.

Журналісти повідомляють, що підтвердили витік інформації у двох незалежних джерелах, пов’язаних зі спецслужбами. Наразі військові шукають винних і підраховують втрати.

Інформатор видання стверджує, що, швидше за все, хтось із ІТ-спеціалістів Інспекції підтримки Збройних сил у Бидгощі — установи, яка займається закупівлею для армії та зберіганням техніки та запчастин, створив власну програму до якої скопіював дані із засекречених військових систем.

Тепер деякі депутати польського парламенту вимагають відставки міністра оборони Польщі Маріуша Блащака.

Нагадаємо, через глобальну атаку у ніч на 14 січня тимчасово не працювали офіційні сайти низки держструктур України.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS