96-річна Єлизавета II побила ще один королівський рекорд: вона вже частина історії

Український Дощ

Напередодні початку святкувань на честь Платинового ювілею свого правління 96-річна Єлизавета II побила черговий рекорд, ставши третім за тривалістю життя правлячим монархом в історії людства. Сьогодні, 10 травня, її правління триває 70 років та 93 дні. Це довше, ніж правління Йоганна II Ліхтенштейна – з 12 листопада 1858 року по 11 лютого 1929 року. У його правління країна отримала свою першу Конституцію та розширення прав. Йоган не одружився, і тому престол успадкував його брат Франц I. Але незабаром Єлизавета II пережене і Раму IX з Таїланду, який правив 70 років і 126 днів.

Попередній подібний рекорд був побитий 9 вересня 2015 року, коли Її Величність стала довгоправлячою і єдиною британською монархинею, яка правила протягом 70 років. Єлизавета побила тоді рекорд, встановлений її прапрабабцею, королевою Вікторією – головною свахою Європи.

У середині червня королева стане другим за тривалістю правлячим монархом в історії людства. Найтривалішим підтвердженим періодом правління в історії є правління короля Франції Людовіка XIV, яке тривало з 14 травня 1643 по 1 вересня 1715, загалом 72 роки і 110 днів. Королева теоретично може подолати цей рубіж 2024 року.

Нагадаємо, що Єлизавета II стала королевою 6 лютого 1952 року в день смерті свого батька. Її офіційною резиденцією багато років був Букінгемський палац, доки після смерті чоловіка, принца Філіпа, вона не вирішила переїхати до Віндзора.

Український Дощ писав раніше, що днями Кенсінгтонський палац оголосив, що Кейт Міддлтон стала королівським патроном Альянсу охорони психічного здоров'я матерів.