Ексчемпіон світу з боксу Менні Пакьяо програв президентські вибори у Філіппінах

UA: Cуспільне мовлення

Через політику Пакьяо закінчив боксерську кар'єру, але не зміг досягти найвищого результату на перших для себе президентських виборах.

Легендарний боксер Менні Пакьяо зазнав поразки на виборах президента Філіппін, які відбулися у понеділок, 9 травня.

У вересні 2021 року Пакьяо оголосив про участь на виборах президента Філіппін. Через це він завершив боксерську кар'єру - останній бій 43-річний Пакьяо провів у серпні 2021-го проти кубинця Йорденіса Угаса, що став для нього на той момент першим за чотири роки.

Читайте також: "Вона вже закінчена". Легендарний Менні Пакьяо оголосив про завершення кар'єри

На участь у виборах президента Філіппін Пакьяо висунула ліберальна партія, яку він представляє з 2007 року. Однак здобути перемогу легендарному боксеру не вдалося.

Ще за підсумками екзитполів Пакьяо не був серед головних претендентів на перемогу. Йому віддавали 6.6% голосів, і саме цей результат було підтверджено під час підрахунку - за колишнього боксера проголосували близько чотирьох мільйонів виборців.

Результат Пакьяо на виборах став третім. Новим президентом Філіппін став Фердинанд Маркос-молодший - син колишнього президента країни.

Пакьяо привітав головного конкурента по виборам з перемогою. І розраховує, що новий президент зможе змінити життя філіппінців на краще, зокрема вирішити проблему бідності у країні.

"Як боксер та спортсмен, я знаю, як прийняти поразку. Просто сподіваюся, що коли я програв цей бій, мої рідні філіппінці, які страждають, здобудуть у ньому перемогу".

Через поразку на президентських виборах Пакьяо також втратив місце у Сенаті Філіппін. Ексконгресмену довелося відмовитися від балотування у законодавчий орган через участь на виборах президента.

Що відомо У минулому Пакьяо очолював кампанії, спрямовані проти бідності та корупції у країні. Серед інших ініціатив боксера - повернення у законодавство смертельної кари. Водночас Пакьяо неодноразово критикували за його низьку відвідуваність парламенту як конгресмена та сенатора. За всю кар'єру боксера Пакьяо провів 72 бої (62 перемоги, 8 поразок та 2 нічиї). Останній чемпіонський бій Пакьяо провів у липні 2019-го - здолавши американця Кіта Турмана, він став чемпіоном WBA Super у середній вазі.