Нацрозвідка США попередила про плани Путіна захопити Придністров'я

lenta.ua

Дані Національної розвідки США підтверджують наміри Кремля розширити сухопутний коридор у Придністров'ї. Про це заявила глава американського відомства Евріл Хейнс. виступи в комітеті збройних сил Сенату США, повідомляє AFP.

За її словами, путінські війська, як і раніше, мають намір завоювати територію на узбережжі Чорного моря, частково для забезпечення водопостачання Криму, який Москва окупувала у 2014 році.

"Ми ... бачимо ознаки того, що російські військові хочуть продовжити сухопутний міст у Придністров'ї", - зазначила Хейнс.

У Нацрозвідці зазначають, що найближчими місяцями на українській території може спостерігатися «непередбачуваніша і потенційно ескалаційна траєкторія», незалежно від того, чи вдасться РФ завоювати Донбас.

За даними військової розвідки Володимир Путін готується до тривалого конфлікту в Україні. Тому США зараз не бачать «життєздатного переговорного шляху» для врегулювання конфлікту в Україні.

Довідка Lenta.UA

Придністровський конфлікт виник ще на початку 90-х років між центральною владою Молдови та самопроголошеною республікою Придністров'я.

В 1992 між сторонами відбулося збройне протистояння, яке завершилося підписанням мирної угоди. У тому ж році в Придністров'ї було введено 14-ту армію під командуванням генерала Олександра Лебедя (1950-2002). Станом на 2019 рік зберігається корпус у складі 1400 осіб .

Наразі статус Придністров'я не врегульовано.

Фото: myc.news