Фінляндія та Швеція подадуть заявки до НАТО одночасно на початку наступного тижня – ЗМІ

Гордон

Фінляндія та Швеція збираються одночасно подати заявки на вступ до НАТО на початку наступного тижня. Про це 10 травня повідомило видання Helsingin Sanomat, посилаючись на джерела.Очікують, що вже завтра, 12 травня, президент Фінляндії Саулі Нійністьо та прем'єрка Санна Марін уперше висловлять свої позиції щодо вступу Фінляндії до НАТО.

Видання прогнозує, що Нійністьо викладе свою позицію у пресрелізі, але проводити пресконференцію не планують. Марін їде до Японії в четвер, тому її позицію теж буде викладено в письмовій формі. Остаточне рішення, імовірно, Нійністьо та Марін ухвалять 15 травня, після чого вийдуть на пресконференцію.

У Швеції рішення про вступ до Альянсу ухвалює уряд, який очолюють соціал-демократи. Отже, фактично рішення ухвалюватиме шведська соціал-демократична партія, яка оголосить про свою підтримку вступу до НАТО 15 травня, зазначає Helsingin Sanomat.

Після цього розпочнуться переговори з НАТО. Усі 30 країн НАТО мають ратифікувати членство, що може тривати від чотирьох до 12 місяців.

У правилах НАТО не зазначено, у якій формі подають заявку. Імовірна альтернатива лист генеральному секретареві НАТО Єнсу Столтенбергу. Заявку Фінляндії, найімовірніше, подасть посол Фінляндії в НАТО Клаус Корхонен.