Philip Morris купує шведського виробника запальничок Cricket за $16 млрд

The Page

Тютюновий концерн Philip Morris International купує Swedish Match AB, найвідомішим брендом якої є запальнички Cricket, за 161,2 млрд шведських крон ($16 млрд).

Про це шведська компанія оголосила у середу, пише The Wall Street Journal.

Американська компанія заплатить по 106 крон грошима за кожну акцію Swedish Match. Це на 39% перевищує їхню вартість на закритті ринку в п'ятницю, 6 травня, тобто, за день до повідомлення про початок переговорів.

Ціна акцій Swedish Match під час торгів у середу підскочила майже на 25% — до 95 крон. Цього року вартість компанії збільшилася на 32% і становить до 117 млрд крон.

Котирування паперів Philip Morris з початку поточного року зросли на 4,1% — до $155 млрд.

Philip Morris International (PMI) була виділена з Altria в 2008 році і входить до найбільших світових виробників тютюнових виробів. Компанія випускає сигарети на 39 підприємствах по всьому світу та продає їх більш ніж на 180 ринках. У портфелі брендів компанії: Marlboro, L&M, Chesterfield, Parliament, Bond Street та інші. PMI також випускає системи нагрівання тютюну Iqos та тютюнові стіки для них. PMI працює окремо від Philip Morris USA, яка виробляє цигарки Marlboro у США та є підрозділом американської тютюнової корпорації Altria.

Swedish Match — великий світовий виробник некурящих тютюнових виробів (снюс, жувальний тютюн) і сірників, також випускає сигари та запальнички.