Велика Британія підписала гарантії безпеки зі Швецією та Фінляндією

UA.NEWS

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон підписав взаємні гарантії безпеки зі Швецією. Аналогічну декларацію він підпише сьогодні з Фінляндією.

Як повідомляє The Guardian, Швеція та Фінляндія наразі не є членами НАТО, але обидві збираються подати заявку на вступ. Також вони вже є членами Об’єднаних експедиційних сил, вільного військового альянсу, створеного Великою Британією, в якому домінують країни Північної Європи та Балтії.

«Декларації призведуть до покрокових змін у співпраці в сфері оборони та безпеки між Великою Британією та кожною країною. Посилення обміну розвідувальними даними, прискорення спільних військових тренувань, навчань і розгортань, а також посилення безпеки в усіх трьох країнах і Північній Європі»

Крім того, Велика Британія буде працювати зі Швецією та Фінляндією для вирішення нових геополітичних викликів, таких як кіберзагрози.

«Ми непохитні та однозначні в нашій підтримці як Швеції, так і Фінляндії, і підписання цих декларацій безпеки є символом вічної впевненості між нашими народами. Це довгострокова відданість зміцненню військових зв’язків і глобальної стабільності»

Нагадаємо, раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Швеція та Фінляндія можуть отримати гарантії безпеки до вступу в Альянс.

Литва закликала Фінляндію та Швецію подати заявку на членство в НАТО. Сейм Литви ухвалив резолюцію, яка обіцяє якнайшвидшу ратифікацію.

10 травня оборонний комітет парламенту Фінляндії рекомендував вступ країни до Альянсу, оскільки це є найкращим рішенням для безпеки країни.

Начальники генеральних штабів України, Фінляндії та Швеції візьмуть участь у засіданні Військового комітету – вищого військового органу НАТО. Зустріч запланована на 19 травня.