Болгарія домовилася про купівлю американського газу дешевше, ніж у "Газпрому"

24 канал

Болгарія узгодила поставки скрапленого газу до країни за цінами нижче, ніж було у "Газпромі".

Про постачання газу та ціну на нього домовилась болгарська сторона під час зустрічі прем'єр-міністра країни Кирила Петкова з віцепрезидентом США Камалою Гарріс, передає 24 канал. Під час розмови в Білому домі вони обговорили стратегічне партнерство між столицями країн – Софією та Вашингтоном.

Читайте також Щоб позбутися залежності від Росії, в ЄС будуватимуть нові газопроводи

Болгарія буде отримувати газ на вигідніших умовах

За інформацією пресслужби уряду, погоджено реальне постачання скрапленого газу в Болгарію за цінами нижчими, ніж було у "Газпрому", а постачання розпочнеться вже у червні. Тож тепер Болгарія буде отримувати газ на більш вигідних умовах, ніж купувала у Росії.

Також відомо, що війна Росії проти України була важливою темою під час зустрічі Петкова і Гарріс. Прем'єр-міністр Болгарії зазначив, що те, що відбувається в Європі, є явною ознакою необхідності прискорених і реальних заходів в енергетичній сфері.

Віцепрезидент США Гарріс привітала Болгарію з рішучими діями, якими вона стверджує свій енергетичний суверенітет.

Раніше в той же день прем'єр-міністр Кирило Петков провів переговори з держсекретарем Ентоні Блінкеном в Держдепартаменті. Сторони обговорили можливості партнерства зі Сполученими Штатами для енергетичної диверсифікації Болгарії та регіону.

Газове питання Болгарії та Росії: головне Може зацікавити – спецслужби США вважають, що Путін готовий до ядерної ескалації, якщо поразка в Україні стане очевидною: відео