Найбільша у світі продавець діамантів не купуватиме коштовне каміння з Росії

24 канал

Найбільша світова платформа з торгівлі діамантами та ювелірними виробами RapNet перестала торгувати діамантами з Росії. Таке рішення прийняли через санкції проти Росії.

Відмова від російського коштовного каміння

У пресрелізі платформи зазначили, етичні міркування виходять за межі юридичних вимог, і покупці відмовляються від діамантів, вироблених у Росії, а санкції перешкоджають імпорту необроблених алмазів.

Читайте також:Трюдо і Шольц домовилися посилити економічну ізоляцію Росії

RapNet, найбільша у світі мережа з торгівлі діамантами, заборонила доступ до російських діамантів у своїй мережі. Заборона поширюється на всі діаманти, поставлені з Росії після 24 лютого 2022 року, і включає шліфовані діаманти виготовлені за межами Росії з російських необроблених алмазів,
– йдеться в повідомленні компанії.

Відмова також стосується алмазів від компаній, які на 50% і більше належать компаніям, що перебувають під санкціями. В компанії пояснюють це рішення санкціями США проти російської компанії АЛРОСА – найбільшого у світі виробника алмазів.

"Санкції проти Росії кардинально змінюють ланцюжок постачання алмазів. Фінансові санкції зупинили імпорт необроблених алмазів до центрів огранювання, і тому ймовірний дефіцит природних алмазів перед сезоном свят", – заявив власник Rapaport Group, яка контролює RapNet, Мартін Рапапорт.

Хто ще відмовився від російських діамантів

Наприкінці березня американська ювелірна компанія Tiffany & Co (належить концерну Moet Hennessy Louis Vuitton, LVMH) відмовилася від російських алмазів та діамантів.

Tiffany припиняє купівлю російських необроблених алмазів, а також діамантів російського походження незалежно від того, де вони були ограновані,
– заявили в компанії.

Про такі ж заходи оголосив Signet Jewellers – виробник і продавець елітних коштовностей. Компанія також попросила своїх постачальників припинити бізнес з Росією і підтвердити, що жодна партія для них не міститиме алмазів та іншого коштовного каміння російського походження.

А першою великою компанією, яка вилучила зі свого каталогу усі російські діаманти стала Brilliant Earth. Ці дві компанії вже зазначили, що відмова від російських алмазів не сильно вплинула на бізнес.