У рф вимагають вибачень від Польщі за облитого фарбою посла

Newsyou

Росія хоче, щоб Польща офіційно вибачилась за інцидент, коли посла рф у Варшаві Сергія Андрєєва облили червоною фарбою, коли він прийшов покласти квітки до захоронення радянських воїнів 9 травня. Для цього російське мзс викликало посла Польщі Кшиштофа Краєвського, повідомляє пресслужба відомства. «Краєвському заявлено, що російська сторона очікує офіційних вибачень від керівництва Польщі у зв’язку з подією та. Росія хоче, щоб Польща офіційно вибачилась за інцидент, коли посла рф у Варшаві Сергія Андрєєва облили червоною фарбою, коли він прийшов покласти квітки до захоронення радянських воїнів 9 травня. Для цього російське мзс викликало посла Польщі Кшиштофа Краєвського, повідомляє пресслужба відомства.

«Краєвському заявлено, що російська сторона очікує офіційних вибачень від керівництва Польщі у зв’язку з подією та вимагає забезпечити безпеку посла рф та всіх співробітників російських закордонних установ у Польщі», — зазначили у мзс.

У російському міністерстві вважають, що країна порушила положення Віденської конвенції про дипломатичні відносини, адже у Варшаві не змогли забезпечити недоторканність дипломата рф.

«Рішення про подальші кроки буде ухвалено залежно від реакції Варшави на наші вимоги», — додали у відомстві.

Натомість невідомі облили фарбою посольство Польщі у москві. Червону фарбу виплеснули на табличку біля входу в диппредставництво.

Речник Міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна підтвердив інцедент.