Президент та прем’єр-міністерка Фінляндії підтримали вступ країни у НАТО

Букви

Про це повідомляє пресслужба президента Фінляндії.

Зазначається, що цієї весни у країні відбулась важлива дискусія щодо членства Фінляндії у НАТО. Населенню та уряду дали час, щоб вони визначились зі своєю позицією щодо цього питання. Також потрібен був час для міжнародних контактів з НАТО та Швецією.

Зараз, коли момент остаточного ухвалення рішення вже близько, президента та прем’єрка заявили, щор підтримують членство Фінляндії у НАТО.

“Членство в НАТО посилить безпеку Фінляндії. Як член НАТО, Фінляндія зміцнить весь оборонний альянс. Фінляндія повинна негайно подати заявку на членство в НАТО. Ми сподіваємося, що національні кроки, які ще необхідні для прийняття цього рішення, будуть швидко зроблені протягом наступних кількох днів”, – йдеться у спільній заяві.

Тепер остаточно підтримати подання заявки на членство у НАТО повинен фінський парламент. Дебати та голосування щодо цього питання пройдуть у понеділок, 16 травня. Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про “швидкий вступ” Швеції та Фінляндії до Північноатлантичного Альянсу, якщо країни подадуть відповідні заявки.

Раніше хорватський лідер Зоран Міланович заявив, що закликатиме парламент Хорватії заблокувати заявки Швеції та Фінляндії щодо членства у НАТО, у разі якщо не буде прийнято реформу виборчого законодавства у Боснії та Герцеговині.

Також заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що якщо Швеція та Фінляндія приєднаються до НАТО, то Росії доведеться посилити свою оборону в регіоні, зокрема розгорнувши ядерну зброю.