"Роскосмос" обходить міжнародні санкції через "Газпробманк" – розвідка

Уніан
Проти Росії ввели санкції / фото ua.depositphotos.com

У Головному управлінні розвідки Міноборони України заявляють, що російська держкорпорація "Роскосмос" активізує розрахунки через "Газпромбанк".

Про це йдеться у повідомленні ГУР МО України у Telegram.

"На сьогодні цей російський державний банк мало постраждав від міжнародних санкцій. Певні обмеження щодо нього було анонсовано лише 8 травня, але вони стосуватимуться персонально керівників установи. Тож "Роскосмос" та інші російські монополісти нарощуватимуть об’єм міжнародних платежів, використовуючи його "недоторканість", - підкреслюють у розвідці.

За даними ГУР МО, щоб зменшити вплив міжнародних санкцій, "Роскосмос" розіслав у підпорядковані структури документ "Про організацію розрахунків в умовах санкцій". Він передбачає наступні заходи:

Обмеження проведення розрахунків в іноземній валюті та переведення розрахунків по укладених контрактах в рублі; Мінімізація обсягів іноземної валюти на рахунках банків, стосовно яких запроваджено санкції; Відкриття рахунків в дочірніх установах іноземних банків або російських установах, які не підпадають під санкції; Відпрацювання інструкції щодо порядку інвестування вільних грошових коштів корпорації "Роскосмос".

Раніше повідомлялося, що введені Сполученими Штатами санкції змушують Росію використовувати комп'ютерні чипи від посудомийних машин та холодильників у деякій військовій техніці.

Вас також можуть зацікавити новини: Великобританія оприлюднила новий пакет санкцій проти Росії та Білорусі: що заборонили Грецію викрили в допомозі РФ обходити європейські санкції - Die Welt Болгарія пригрозила заблокувати нафтові санкції ЄС проти РФ