Сейм Латвії проголосував за знесення радянського пам’ятника у Ризі

Рубрика

Сейм Латвії проголосував за законопроєкт, який передбачає припинення дії 13-ї статті латвійсько-російського договору, що забезпечує збереження меморіальних споруд

Про це, як пише Рубрика, повідомляє портал Delfi.

Як зазначили у виданні, Сейм зняв юридичну перешкоду на шляху до зносу радянського пам’ятника в парку Перемоги в Ризі.

Оскільки росія вчиняє військові злочини в Україні, то це стало підгрунтям прийняти таке рішення.

Тобто, відмовитись від виконання статті міжнародного договору.

За законопроєкт проголосували 68 депутатів, проти були 18 депутатів від “Згоди”, а також незалежні парламентарі Юлія Степаненко та Любов Швецова, також обрані від “Згоди”.

Зазначають, що оскільки пам’ятник знаходиться у столиці, рішення та реалізацію рішення має забезпечувати Ризька дума.

Як заявив у четвер, 11 травня, мер Риги Мартіньш Стакіс, ймовірно, до виборів Сейм, які пройдуть 1 жовтня цього року, монумент знести не вдасться.

У ході дебатів у Сеймі депутат Кріста Баумане заявила, що пам’ятник у Парку перемоги – це символ окупації, символ росії як спадкоємиці СРСР, яка вчиняє військові злочини в Україні.

“Цьому немає місця в нашій країні та столиці держави. Так вважає більшість суспільства. Прийнявши сьогодні рішення, ми отримаємо право самі встановлювати, що в нашій країні відбувається з радянськими пам’ятниками”, – сказала Баумане.

Нагадаємо, що 10 травня, люди знову пішли покладати квіти до пам’ятника в Парку перемоги після того, як Ризька дума прибрала трактором квіти, принесені напередодні, 9 травня.

Люди біля пам’ятника перебували до пізнього вечора, поліції довелося залучати спецпризначенців, щоб до 22:30 перекрити доступи до монумента.

У середу поліція до кінця літа перекрила всі підходи до пам’ятника у Парку Перемоги.