Фінляндію тепло зустрінуть в НАТО, а процес її вступу буде гладким і швидким – генсек

Уніан
Фінляндію тепло зустрінуть в НАТО, а процес її вступу буде гладким і швидким / фото REUTERS

Фінляндію тепло зустрінуть у НАТО, а її вступ буде гладким і швидким. Якщо держава приєднається до Альянсу, то це посилить її безпеку, а також всю організацію в цілому.

Як передає портал Anadolu Agency, таку заяву зробив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.

"Якщо Фінляндія вирішить подати заявку, її тепло приймуть в НАТО, і процес вступу буде гладким і швидким. Фінляндія — один з найближчих партнерів НАТО, [представник] зрілої демократії, член Європейського Союзу і важливий внесок у євроатлантичну безпеку", — повідомив Столтенберг.

На думку генерального секретаря Альянсу, "членство країни в НАТО зміцнить як НАТО, так і безпеку Фінляндії". Своїми висловлюваннями генсек привітав сьогоднішні заяви президента Фінляндії Саулі Нійністе і прем'єр-міністра Санни Марін. Вони офіційно повідомили, що підтримують вступ власної держави в НАТО.

Нагадаємо, керівництво правлячої Соціал-демократичної партії Швеції 15 травня оголосить позицію щодо вступу в Альянс. За даними ЗМІ, Країна подасть заявку на приєднання до НАТО вже наступного тижня.

Вас також можуть зацікавити новини: Мережко розповів, чим важливий для України вступ Фінляндії та Швеції до НАТО Британія по всьому світу шукає радянську зброю, щоб купити її для України У Путіна заговорили про зміцнення районів, що межують з Україною