Росія почала газовий шантаж Польщі

Gazeta.ua

Газпром заборонив використовувати ділянку газопроводу Ямал - Європа на території Польщі. Вона належить компанії Europol Gaz, проти якої запровадила санкції сама Росія.

Російські санкції проти Europol Gaz набули чинності з 11 травня, повідомив офіційний представник Газпрому Сергій Купріянов.

"Ямал Європа" є одним із трьох основних маршрутів транспортування російського газу в ЄС. Ще є підводний газопровід "Північний потік" та українська газотранспортна система.

26 квітня Польща наклала санкції на Газпром. У відповідь уряд Росії ввів санкції щодо 31-ї діючі або колишні "дочки" "Газпрому". Російським компаніям заборонили угоди із цими компаніями. Серед них Europol Gaz.

Газпром таким чином уже заблокував транзит через Польщу та третину транзиту через Україну. Перенаправляти обсяги газу на інші точки входу до української ГТС росіяни відмовилися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міжнародний газовий союз призупинив діяльність Росії

Німеччина недоотримує 10 млн кубометрів газу щодня, сказав міністр економіки Роберт Хабек в інтерв'ю Wirtschaftswoche. Він назвав це шантажем. Нестачу такого обсягу газу Німеччина може компенсувати.

Україна припиняє транзит майже третини газу з Росії в Європу. Все тому, що станції перебувають на окупованих ворогом територіях. Ідеться про ГВС "Сохранівка" в Луганський області.