«Газпрому» заборонили використовувати польську ділянку газопроводу «Ямал-Європа»

mind

росія ввела санкції проти компанії EuRoPol GAZ, яка є власником ділянки газопроводу

Стало відомо, що «Газпром» не зможе використати польську ділянку газопроводу «Ямал-Європа», що належить компанії EuRoPol GAZ, після того, як вона потрапила під російські санкції.

Джерело. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на заяву офіційного представника «Газпрому» Сергія Купріянова.

Деталі. Він заявив, що росія ввела санкції проти кількох іноземних компаній, серед яких і EuRoPol GAZ. Санкції мають на увазі заборону на здійснення угод та платежів на користь осіб, яких торкнулися обмеження.

«Зокрема, для «Газпрому» це означає заборону на використання газопроводу, що належить компанії EuRoPol GAZ, для транспортування російського газу через Польщу», – пояснив Купріянов.

Він звинуватив Польщу в тому, що вона неодноразово порушувала права «Газпрому» як акціонера EuRoPol GAZ, а 26 квітня внесла компанію до списку санкцій, «заблокувавши для неї можливість здійснювати права з акцій та інших цінних паперів EuRoPol GAZ та отримувати дивіденди».

Бекграунд. Нагадаємо, що 26 квітня стало відомо, що рф зупинила постачання газу до Польщі. Пізніше російський «Газпром» підтвердив, що має намір зупинити постачання на початку контрактного дня 27 квітня. Польща відмовилася платити за газ у рублях.

27 квітня постачання російського газу до Польщі поновилися. Напередодні фізичні постачання впали до нуля.