Фінляндія «невідкладно» звернеться до НАТО, незважаючи на те, що росія погрожує «кроками у відповідь»

Український Дощ

Уряд Фінляндії заявив, що має намір «невідкладно» подати заявку на членство у НАТО, незважаючи на те, що росія погрожує, що «буде змушена вжити кроків у відповідь», якщо північна країна приєднається до західного військового альянсу, пише Yahoo News.

Прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін і президент Саулі Нііністе у четвер опублікували спільну заяву, в якій оголосили про підтримку приєднання Фінляндії до Альянсу.

«Членство в НАТО зміцнить безпеку Фінляндії», – йдеться у заяві. - «Як член НАТО, Фінляндія зміцнить весь оборонний альянс».

Володимир Зеленський і Саулі Нііністе

Лідери додали, що Фінляндія має подати заяву «невідкладно» і висловили надію, що кроки, необхідні для прийняття рішення, будуть «зроблені швидко протягом наступних кількох днів».

Для того, щоб країна була прийнята в НАТО, існує перелік мінімальних вимог. Це включає в себе діючу демократію, справедливе ставлення до меншин і можливість робити військовий внесок в операції НАТО. Після того, як країна відповідає основним вимогам, її просять приєднатися до плану дій, який готує її до членства. Однак це не гарантує місця в Альянсі.