Доходи Росії від продажу нафти цього року зросли на 50%, незважаючи на бойкот - Bloomberg

Kosatka.Media

Доходи Росії від продажу нафти цього року зросли на 50%, незважаючи на те, що торгові обмеження після вторгнення в Україну змусили багато нафтопереробних компаній відмовитися від імпорту російської нафти, повідомило Міжнародне енергетичне агентство, передає Bloomberg.

У 2022 році Росія щомісяця заробляла близько $20 млрд на продажі нафти та нафтопродуктів обсягом близько 8 млн барелів на день.

Російські поставки продовжуються навіть, коли Європейський Союз наближається до заборони імпорту, а міжнародні нафтові компанії, такі як Shell Plc і TotalEnergies SE, обіцяють припинити закупівлі. Азія залишається активним покупцем, а Китай та Індія закуповують вантажі, які більше не потрібні Європі.

ЄС залишався найбільшим ринком для російського експорту у квітні, займаючи 43% експорту країни.

Минулого місяця постачання скоротилося на 1 мільйон барелів на день, а в другій половині року ці втрати можуть потроїтися.

Санкції ЄС проти ПАТ «Роснефть» набудуть чинності 15 травня, і Європейський союз рухається до повної заборони постачання до країни.

Щомісячні постачання нафти зі США до Європи зросли до найвищого рівня з 2016 року. США поступово витісняють Росію зі світового ринку нафти.