Ціни на газ в Європі зросли через перервані поставки з Росії

24 канал

Транзит газу з Росії через Україну впав в умовах війни. В результаті ціни на природний газ в Європі підскочили.

Занепокоєння додало те, що Росія точково накладає санкції, щоб шантажувати Європу газом.

Зверніть увагу Страховка для криптотрейдера: що таке опціони та як на них заробити

Газ дорожчає Чому росте ціна

Україна призупинила транспортування газу через ГВС "Сохранівка" та компресорну станцію (КС) "Новопсков", оскільки вони розташовані на окупованих територіях. Через неї здійснювалася третина транзиту через Україну – до 32,6 мільйона кубометрів газу на добу.

Україна запевнила, що виконуватиме свої транзитні зобов'язання перед Європою у повному обсязі. Наразі постачатимуть більше газу через станцію "Суджа", яка повністю контролюється Україною.

Втрата поставок в Сохранівку не є драматичною, але вона дає сигнал про те, що може статися. Це не кричить про кризу, але це тривожний дзвінок щодо того, що буде. Ймовірно, ми можемо побачити більше перебоїв у постачанні в майбутньому,
– зазначають аналітики SEB.


Транзит газу через Україну / Фото Bloomberg

Не допомагає ситуації і те, що Росія намагається шантажувати Європу. В середу країна-агресорка ввела санкції проти власника польської частини газопроводу Ямал-Європа. Тепер транзит цим газопроводом не відбуватиметься.

Росія також ввела санкції та зупинила продажі компанії Gazprom Germania GmbH та її підрозділам, які зараз перебувають під контролем німецького енергетичного регулятора.

Але в Німеччині спокійно відреагували на такі кроки Росії. Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що скорочення становлять лише 3% імпорту країни і з цим без проблем справляться.

Росія відключає деякі країни

Нагадаємо, що Росія вимагає, аби їй платили за газ у рублях. І, на жаль, вже 4 європейські компанії це зробили, 20 компаній відкрили рублеві рахунки, а ще 14 компаній – у процесі.

Польщу та Болгарію, які відмовилися платити у рублях, Росія відключила від газу. Фінляндія тежготується до можливого відключення від російського газу, але з інших причин – через підготовку до вступу в НАТО.

До теми – Фінляндія та Швеція подають заявку до НАТО: дивіться відео