Понад 150 компаній та організацій закликають ЄС прискорити розвиток "зеленої" енергетики замість російського газу – Bloomberg

Гордон

124 міжнародні компанії та 26 бізнесасоціацій у листі до президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн закликали ЄС приділити більше уваги поновним джерелам енергії, щоб покінчити із залежністю від російських викопних видів палива. Лист опубліковано 11 травня на сайті Кембриджського інституту лідерства в галузі сталого розвитку.Керівники найбільших компаній та бізнесасоціацій світу зазначили, що сьогодні в основі енергетичної безпеки та цінових криз лежить надто сильна залежність від нестабільного постачання імпортного газу, нафти та вугілля. Вони переконані, що настав час проявити сміливість і подвоїти зусилля щодо реалізації "Зеленої угоди" прагнення ЄС до середини ХХІ століття досягти вуглецевої нейтральності.

Це звернення до голови Європейської комісії підписали керівники, зокрема Microsoft Corp. та Unilever Plc. Neiman Marcus і H&M, а також багато інших. З українських компаній лист підписала лише одна ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова.

"ДТЕК залишається відданим прискореному переходу на кліматично нейтральну енергетичну систему в Україні до 2040 року. Ми закликаємо європейські та світові енергетичні компанії припинити відносини з енергетичним сектором росії, який спрямовує гроші на підтримку жахливої війни проти України. ДТЕК рішуче підтримує заявку України на вступ до Європейського союзу та приєднання до Європейської зеленої угоди", заявив гендиректор ДТЕК Максим Тімченко.

Пресслужба компанії повідомила, що керівники європейських бізнесів також визнають необхідність перегляду власних бізнесмоделей для підтримки виконання Європейської зеленої угоди.