"Ми стежимо за розвитком подій щодо Швеції та Фінляндії, але не дотримуємося позитивних поглядів. Як Туреччина, ми не хочемо повторювати подібні помилки. Крім того, скандинавські країни є притулком для терористичних організацій", - сказав Ердоган журналістам, не вдаючись до подробиць.
За словами президента, прихильники цих організацій навіть "є членами парламентів деяких країн", тому для Туреччини підтримка такого кроку є неможливою.
Раніше Туреччина неодноразово критикувала Швецію та інші західноєвропейські країни за її дії по відношенню до організацій, які Анкара вважає терористичними, включаючи Робочу партію Курдистану і курдські Загони народної самооборони, що діють у Сирії, а також послідовників руху "Хізмет" проповідника Фетхуллаха Гюлена, що живе у США.
Зазначимо, що для схвалення розширення НАТО потрібна згода всіх його країн-учасниць. На сьогоднішній день до складу альянсу входять 30 держав.
Нагадаємо, що Фінляндія напередодні оголосила про план якнайскоріше подати заявку на членство в НАТО. За даними ЗМІ, аналогічну заяву вже 16 травня має зробити сусідня із нею Швеція, яка до війни Росії проти України відмовлялася від таких намірів.
При цьому 11 травня і Швеція, і Фінляндія домовилися з Великобританією про взаємні гарантії безпеки: британська влада задекларувала, що у разі нападу на скандинавські країни надасть їм допомогу, зокрема військовими засобами.
Однак поки що йдеться лише про політичні декларації, а не юридично зобов'язуючі зобов'язання в рамках міжнародного права.