Вступ Швеції і Фінляндії у НАТО: країни відреагували на заяву Ердогана проти їх членства

Слово і Діло

Сьогоднішня заява президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана щодо негативного ставлення до членства Швеції та Фінляндії в НАТО стала несподіванкою для обох країн, зокрема, для міністра закордонних справ Швеції Анн Лінде.
Про це повідомляє SVT.
«Я зустрілася зі своїм турецьким колегою напередодні, і ми також обговорювали можливу заявку Швеції на членство в НАТО кілька тижнів тому на двосторонній зустрічі», – сказала вона.

При цьому, міністр зазначила, що сподівається отримати позитивні повідомлення від усіх країн.
«У нас хороші та конструктивні стосунки, і вони нам нічого подібного не сказали. Ні посли НАТО, ні жодна з 30 країн не представили нічого подібного. Я сподіваюся, що ми зможемо обговорити все, і якщо вирішимо подати заявку на членство в НАТО, отримаємо позитивні повідомлення від усіх країн», - заявила Лінде.
Водночас, голова МЗС Фінляндії Пекка Хаавісто також заявив, що його турецький колега раніше висловлювався позитивно щодо членства двох скандинавських країн у НАТО.
«У цьому процесі нам потрібно терпіння. Ці речі завжди пов’язані з політикою. Більшість проблем завжди можна вирішити», - сказав він, коментуючи заяву Ердогана.
Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Туреччина негативно ставиться до наміру Швеції і Фінляндії вступити до НАТО. Оскільки вважає скандинавські країни притулком для «терористичних організацій».
Раніше Столтенберг заявив, що процес вступу Фінляндії та Швеції до НАТО піде швидко. А погрози росії говорять про її непошану права кожної нації самій обирати майбутнє.
Напередодні ЗМІ писали, що Фінляндія та Швеція планують подати свої заявки до НАТО одночасно на початку наступного тижня.
У росії раніше вже загрожували Фінляндії та Швеції «негативними наслідками» у разі вступу до Альянсу.