Путін обговорив з Радою безпеки РФ наміри Швеції та Фінляндії вступити до НАТО

DIP

Президент Росії Володимир Путін обговорив із Радою безпеки РФ наміри Швеції та Фінляндії вступити до НАТО, повідомляє агентство Рейтер із посиланням на РІА Новини.

Вчора Кремль заявив, що вказівки на намір стати членом військового блоку під керівництвом США, що прозвучали в Гельсінкі, є ворожим кроком, що загрожує безпеці Росії, і пообіцяв вжити заходів у відповідь.

Нагадаємо, сьогодні глава шведської дипломатії Анн Лінде заявила – Російське вторгнення в Україну викликало необхідність посилити гарантії того, що наша солідарна безпекова політика фактично виллється в конкретну військову підтримку у разі нападу на Швецію.

Членство Швеції в НАТО зменшить ризик збройних конфліктів і, таким чином, матиме стримуючий ефект у Північній Європі, йдеться у доповіді уряду Швеції та опозиції про нову безпекову стратегію країни.

Глава шведської дипломатії Анн Лінде, представляючи висновки аналізу, наголосила, що його автори “згодні з тим, що вторгнення Росії в Україну є найбільшою військовою агресією в Європі з часів Другої світової війни”.