Південна Осетія готує референдум про входження до Росії. Грузія відреагувала обережно

NTA

Ватажок самопроголошеної Південної Осетії (створена на Кавказі на території Грузії за «сприяння» Росії) Анатолій Бібілов призначив референдум про входження «республіки» до складу Росії на 17-те липня.

Відповідний указ «президент» підписав у пʼятницю, 13-го травня. Документ одразу набув «чинності». Раніше Бібілов надіслав до Верховного суду Південної Осетії документи про проведення референдуму. «Президент» заявив, що ЦВК «республіки» одностайно підтримала ініціативу про входження Південної Осетії до складу Росії.

Як відомо, Південна Осетія є регіоном компактного проживання осетинів, в часи окупації Грузії СРСР на її території розташувалася Південноосетинська автономна область, частина Грузинської РСР. Осетини також населяють Північну Осетію – прилеглий регіон Північного Кавказу, що перебуває у складі Росії. Сучасна Грузія де-факто втратила контроль за цим регіоном, де російська окупаційна влада та місцеві колаборанти проголосили утворення «Республіки Південна Осетія».

Більшість країн світу розглядають Південну Осетію як частину Грузії, водночас 5 країн-членів ООН (зокрема, Росія) визнають її незалежною державою.

У Грузії доволі обережно відреагували на ці заяви з Південної Осетії.

«Грузія не влаштовуватиме для Росії «другий фронт», – заявив прем’єр-міністр Грузії Іраклі Гарібашвілі, наголосивши, що робитиме все, щоб уникнути військового конфлікту.

Нагадаємо, що в районі заводу «Азовсталь» у Маріуполі загинув грузинський боєць – 27-річний Тато Бігвава. Він, імовірно, помер після вибуху касетної бомби.