У невизнаній Південній Осетії призначили "референдум" про приєднання до РФ

UA: Cуспільне мовлення

У невизнаній Південній Осетії 17 липня відбудеться псевдореферендум щодо приєднання до складу Росії.

Відповідний указ підписав так званий президент самопроголошеної республіки Анатолій Бібілов.

На голосування винесли наступне питання: "Чи підтримуєте ви об'єднання Республіки Південна Осетія і Росії?". Псевдореферендум призначили на 17 травня.

"Сьогодні ЦВК одноголосно підтримала ініціативу про входження Південної Осетії до складу Росії. Документи передано до суду. Ми чекаємо на рішення суду, і вже зовсім скоро збудеться наша велика мрія!", — написав Бібілов у Telegram.

Південна Осетія та Абхазія непідконтрольні уряду Грузії з 1991 і 1992 року відповідно. В результаті російсько-грузинської п'ятиденної війни 2008 року Росія завершила окупацію Абхазії та Південної Осетії й визнала утворення на цих територіях самопроголошених "республіки". Уряд в Тбілісі у відповідь розірвав дипломатичні відносини з Москвою, а Південну Осетію та Абхазію оголосив "окупованими територіями". У документах ООН ці райони розглядаються як невіддільна територія Грузії.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

8 травня у невизнаній Південній Осетії пройшло голосування у другому турі президентських виборів. У другий тур вийшли лідер партії "Нихас" Алан Гаглоєв і чинний президент Анатолій Бібілов. Перший тур виборів відбувся 10 квітня. МЗС України рішуче засуджує проведення Росією так званих "президентських виборів" на окупованій території Цхінвальського регіону/Південної Осетії в Грузії.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 79. Текстовий онлайн

Ми різні – відмінності російських та українських соцмереж

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!