Великобританія ввела санкції проти Аліни Кабаєвої, колишньої жінки путіна та його рідних

Український Дощ

Символічно - у п'ятницю 13-го - Великобританія запровадила санкції проти близьких і родичів російського диктатора владіміра путіна. Під санкціями опинилися зокрема коханка і мати дітей російського президента Аліна Кабаєва, колишня дружина та деякі з його родичів.

Вчора було оголошено нові антиросійські санкції, запроваджені Великою Британією. Вони стосуються заморозки активів, заборони відвідування країни та транспортних обмежень. Як пише британська преса, новий пакет персональних санкцій націлений на людей із "найближчого оточення" путіна. У списку загалом 12 імен.

Серед них ім'я Аліни Кабаєвої: уряд Великобританії стверджує, що в олімпійської чемпіонки "близькі особисті стосунки" з російським президентом. Також вказано, що вона є колишнім депутатом Держдуми і очолює раду директорів "Національної Медіа Групи" — найбільшої приватної медіакорпорації рф. У списку тих, хто потрапив під санкції - Ганна Зацепиліна, бабуся Кабаєвої.

У списку санкцій значаться і двоюрідні брати президента — бізнесмени Ігор Путін (директор морського порту "Печенга"), Роман Путін (глава компанії "Путін Консалтинг"), Михайло Шеломов (акціонер банку "Росія"), двоюрідний племінник російського диктатора Михайло Путін (заступник голови правління страхової компанії "СОГАЗ" та "Газпрому").

Не уникла санкцій і Людмила Очеретна — колишня дружина владіміра путіна, з якою політик був одружений з 1983 по 2014 рік.

Також у список увійшов Юрій Шамалов — брат колишнього зятя путіна. Раніше повідомлялося про арешт французької вілли самого Кирила Шамалова (він був одружений з дочкою президента рф Катериною Тихоновою).

Серед інших "близьких путіна", зазначених у новому списку санкцій, — бізнесмени Олександр Плехов, Михайло Клішин, Володимир Колбін і Віктор Хмарін.

Метою пакету санкцій міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс назвала намір британського уряду "викрити тіньову мережу, яка підтримує розкішний спосіб життя путіна".

На сьогоднішній день Великобританія запровадила санкції вже проти більш ніж 1000 фізичних та 100 юридичних осіб у зв'язку із повномасштабною агресією рф в Україні.

Український Дощ писав раніше, що «Іграшка путіна» вартістю $700 млн досі не під санкціями: суперяхта може рушити з ЄС у Туреччину.