Путін попередив, що відмова Фінляндії від військового нейтралітету буде помилкою

DIP

Відмова Фінляндії від своєї традиційної політики військового нейтралітету була б помилкою, оскільки безпеці країни нічого не загрожує. Про це заявив сьогодні президент Росії Володимир Путін у телефонній розмові зі своїм фінським колегою Саулі Нійністе, повідомляє прес-служба Кремля.

“Відбувся відкритий обмін думками у зв’язку із заявленим наміром керівництва Фінляндії подати заявку на членство в НАТО”, – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали: Президент Фінляндії зателефонує Путіну, щоб особисто сказати про вступ в НАТО

«Володимир Путін зазначив, що відмовлятися від традиційної політики військового нейтралітету було б неправильно, оскільки загроз безпеки Фінляндії немає. Така зміна зовнішньополітичного курсу країни може негативно вплинути на російсько-фінляндські відносини, які вибудовувалися багато років у дусі добросусідства та партнерства», — заявили в Кремлі.

Згідно з повідомленням, двоє лідерів також обговорили ситуацію в Україні, повідомляє БТА.

Путін поділився з Нійністе «оцінками стану переговорного процесу між російськими та українськими представниками, фактично замороженого Києвом, не зацікавленим у серйозному та конструктивному діалозі».

Оголошення про висунення Гельсінкі кандидатури в члени НАТО, на яке в Москві дуже незадоволені, очікується завтра, нагадує AFP у зв’язку із цією розмовою.