Росія використовує слова сенатора США для фейку про «перемогу» в інформаційній війні із Заходом

Слово і Діло

Пропаганда країни-агресора використовує американського сенатора від Республіканської партії Роба Портмана для просування тези про те, що Захід «програв» росії в інформаційній війні.

Про це Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони повідомляє у Телеграмі.

Зазначається, що прокремлівські медіа поширили матеріали із заголовками «Американський сенатор заявив, що росія перемагає в інформаційній війні».

Насправді ж Портман під час слухань у сенатському комітеті з міжнародних відносин сказав, що росія витрачає мільярди доларів на просування альтернативного порядку денного та намагається позбавити легітимності український уряд. Також сенатор наголосив на тому, що США мають допомогти зупинити російську дезінформацію.

У ЦПД підкреслили, що використання окремих тез сенатора США з метою формування хибного враження про «перемогу» рф в інформаційному полі є маніпуляція. При цьому додали, що повномасштабний напад росії на Україну нівелював вплив російської пропаганди.

Нагадаємо, що Україна заборонила в'їзд 13 іноземним журналістам за співпрацю з країною-агресором. Вони готували замовні фейкові матеріали для кремлівських пропагандистів і регулярно публікували дезінформацію з фронтів.

Раніше українська розвідка повідомляла, що через невдачі російських окупаційних військ пропагандистська машина росіян змінює свою риторику.

Також нагадаємо, що росіяни поширюють фейк, що керівництво ЗСУ начебто «приховує» інформацію про загиблих воїнів.