Президент Фінляндії заявив Путіну про намір найближчими днями подати заявку до НАТО

Гордон

Президент Фінляндії Саулі Нійністьо в телефонній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним 14 травня заявив, що найближчими днями Фінляндія вирішить подати заявку на членство в НАТО, і цьому сприяли дії Росії. Про це повідомляє пресслужба президента Фінляндії."Президент Нійністьо розповів президентові Путіну, наскільки фундаментально змінили ситуацію з безпекою у Фінляндії вимоги Росії наприкінці 2021 року, спрямовані на запобігання вступу країн до НАТО, і масоване вторгнення РФ в Україну у лютому 2022 року. Президент Нійністьо оголосив, що Фінляндія вирішить найближчими днями подати заявку на членство в НАТО", ідеться в пресрелізі.
Нійністьо зазначив, що ще під час їхньої першої зустрічі 2012 року він сказав Путіну, що кожна незалежна нація максимально підвищує свою безпеку.
"Це те, що відбувається і зараз. Вступаючи в НАТО, Фінляндія зміцнює власну безпеку і бере на себе відповідальність... Фінляндія хоче і в майбутньому коректно й професійно вирішувати практичні питання, що виникають через те, що вона є сусідом Росії", зазначено в повідомленні.
За словами Нійністьо, розмова президентів була "прямолінійною, однозначною", лідери країн уникали напруженості.
Також президент Фінляндії висловив своє глибоке занепокоєння людськими стражданнями, спричиненими війною, яку Росія веде в Україні, і наголосив на необхідності миру. "Він також передав повідомлення про забезпечення евакуації мирних жителів, які передав президент Володимир Зеленський", додали в пресслужбі.
Телефонний дзвінок ініційювала Фінляндія.

Зі свого боку Путін під час розмови заявив, що відмова Фінляндії від традиційної політики військового нейтралітету "була б помилковою", оскільки "ніяких загроз її безпеці не існує", повідомили в МЗС РФ.
Він також попередив, що зміна зовнішньополітичного курсу "може негативно позначитися на російсько-фінських відносинах".
Коментуючи ситуацію в Україні, Путін звинуватив українську владу в тому, що вона нібито "не виявляє зацікавленості в серйозному й конструктивному діалозі" та "фактично призупинила" переговорний процес".